Gönderen Konu: BepTr2 Bep-Buy Programı Sorun, Referans sorunu...  (Okunma sayısı 4720 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gürhan

• Jr. Member
  • **
  • Karma-Rep-Kudo: 2
BepTr2 Bep-Buy Programı Sorun, Referans sorunu...
« : 08 Şubat 2018, 19:20:27 »
Elimizde 4 bodrumu 1 zemin ve 29 normal katı olan bir bina var. 9 farklı kat var.
28.kata kadar yaptım, 29.katı bir türlü yapamadım. Son 5 kat tıpa tıp aynı.
Sürekli Referanslarınızın yerini değiştirin resmi başka bir konuma taşıyıp farklı bir yerden referans verin deyip duruyor ne yaptıysam olmadı...

İmdaaaaat...

eitasarim.com forum

BepTr2 Bep-Buy Programı Sorun, Referans sorunu...
« : 08 Şubat 2018, 19:20:27 »

Çevrimdışı Gürhan

• Jr. Member
  • **
Ynt: BepTr2 Bep-Buy Proğramı Sorun, Referans sorunu...
« Yanıtla #1 : 10 Şubat 2018, 21:31:17 »
Neyse herşeyi denedim olmamıştı. Ama sonunda yaptım, 29.katı tekrar 28. katı kopyalayarak yaptım. denetle dedim aynı sorun...
Sonra katları seçip rastgele yukarı taşıdım. fazladan bulunan yardımcı layerları temizledim farklı bir yerden yeniden referans tanımladım ... denetle dedim oldu....nihayet....

eitasarim.com forum

« Yanıtla #1 : 10 Şubat 2018, 21:31:17 »

Çevrimdışı nakkarezen

• Yeni üye
  • *
  • Karma-Rep-Kudo: 4
  • eitasarim.com Forum 'a Hoşgeldiniz!
  • Meslek: makine müh
« Yanıtla #2 : 11 Şubat 2018, 16:21:27 »
öncelikle tebrik ederim.
ben 6 katlı yerde işin içinden çıkamamışken sizin 29 kat yapmanız takdire şayan...
Bu işin püf noktaları nelerdir ?
Bende alan olarak çizdiğim halde kat,bölge,döşeme alan olarak çizilmelidir hatası veriyor.
çizgi olarak çizdiğim halde kapı,duvar,pencere çizgi olmalıdır hatası veriyor.
çoklu çizgi olan yerler içinde hata veriyor. Ayır fonksiyonu ile ayrıdığımda ise duvarlar kat ile örtüşmüyor hatası geliyo.
4 gündür müthiş uğraşmalarıma rağmen maalesef çözüm bulamadım.
Kaç defa sıfırdan başladım ama hatalar aynı.
Rica etsem püf noktalarıyla alakalı bilgilendirme yaparmısınız.

teşekkür ederim.

Çevrimdışı Gürhan

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #3 : 11 Şubat 2018, 17:45:28 »

öncelikle tebrik ederim.
ben 6 katlı yerde işin içinden çıkamamışken sizin 29 kat yapmanız takdire şayan...
Bende alan olarak çizdiğim halde kat,bölge,döşeme alan olarak çizilmelidir hatası veriyor.
çoklu çizgi olan yerler içinde hata veriyor. Ayır fonksiyonu ile ayrıdığımda ise duvarlar kat ile örtüşmüyor hatası geliyo.

teşekkür ederim.

Öncelikle  linkini verdiğim yazıyı birkaç sefer okumanızı tavsiye ederim. Sizin karşılaştığınız sorun sanki programda bir anormallik var gibi gözüküyor.
Her unsuru kendi katmanında çizmelisiniz. öncelikle kat çizimi ile başlamalısınız, ki bunu biliyorsunuzdur. fazlaca yardımcı çizgi çizgi kullanmamalısınız. Mesela duvarları oluştururken en güzeli bölge katmanındaki bölgeyi kopyalayıp duvara dönüştürmektir. Duvarı dış duvar tanımlamaktır. Diğer bitişik bölgeyi de duvar katmanına kopyalayıp dış duvar tanımladıktan sonra, iki duvarı da Ayır fonksiyonu ile ayırmalısınız. üst üste gelen duvarların birini silip kalan duvarlardaki dış duvar tikini kaldırmalısınız. vs vs.

Siz linkini verdiğim yazıyı okuyun ve ona göre işlerinizi yapın...

Sağlıcakla kalın...

Çevrimdışı Gürhan

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #4 : 18 Şubat 2018, 20:06:12 »

öncelikle tebrik ederim.

teşekkür ederim.

Öncelikle  linkini verdiğim yazıyı birkaç sefer okumanızı tavsiye ederim. Sizin karşılaştığınız sorun sanki programda bir anormallik var gibi gözüküyor.
Her unsuru kendi katmanında çizmelisiniz. öncelikle kat çizimi ile başlamalısınız, ki bunu biliyorsunuzdur. fazlaca yardımcı çizgi çizgi kullanmamalısınız. Mesela duvarları oluştururken en güzeli bölge katmanındaki bölgeyi kopyalayıp duvara dönüştürmektir. Duvarı dış duvar tanımlamaktır. Diğer bitişik bölgeyi de duvar katmanına kopyalayıp dış duvar tanımladıktan sonra, iki duvarı da Ayır fonksiyonu ile ayırmalısınız. üst üste gelen duvarların birini silip kalan duvarlardaki dış duvar tikini kaldırmalısınız. vs vs.

Siz linkini verdiğim yazıyı okuyun ve ona göre işlerinizi yapın...

Sağlıcakla kalın...

Birde bina 29 Normal kat 1 Zemin ve 4 Bodrum Kattan oluşmakta... 34 katlı...idi  :)

eitasarim.com forum

« Yanıtla #4 : 18 Şubat 2018, 20:06:12 »