Anket

Solidworks mu? Autodesk inventor mü? Sizce Hangisi Daha iyi?

Gönderen Konu: Solidworks mu? Autodesk inventor mü? Sizce Hangisi Daha iyi?  (Okunma sayısı 5080 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı <-ei->

• Bilgi Paylaştıkça Çoğalır.
  • Administrator
  • Karma-Rep-Kudo: 204
  • Eee Ne olacak şimdi!?
    • eitasarim.com tasarımda yeni adresiniz
  • Şehir/city: Ankara
Solidworks mu? Autodesk inventor mü? Sizce Hangisi Daha iyi?

Ben İnventörü uzun zamandır kullanıyorum, Bana çok iyi geliyor; Solidworks ta kullanıyorum ama, az kullanmadan dolayı biraz daha zor geliyor.
Paylaşmak Güzeldir...

eitasarim.com forum

Çevrimdışı <-ei->

• Administrator
  • Eee Ne olacak şimdi!?
Ynt: Solidworks mu? Autodesk inventor mü? Sizce Hangisi Daha iyi?
« Yanıtla #1 : 24 Aralık 2019, 00:04:43 »
3 aydır solidworks kullanıyorum...Tam bir hamallık.... Nedense çokta pahalı.... Sağ mouse tuşundaki menüler berbat. Görünüşe sağ tıklıyorsunuz, görünüşle alakası olmayan şeyler çıkıyor. Bir görünüşün çizgi kalınlığını değiştirmek istiyorsun. Oradaki bir tıklama kutusunu unutursan tüm görünüşlerin kalınlığı değişiyor. Genel ayarlar sağ mouse menüsünde olmazki.  Teknik Resim çizimi tam bir rezalet. Kozmetik diş tam bir rezalet. Gerçeğini yapamadığı için kozmetik vermişler adını, sadece makyaj yapıyor. Resimde erkek vidada vida ismini (M5 gibi) yazmıyor. Kütüphane berbat. Geri al tuşu ileri al tuşu. İleri al tuşu zaten çalışmıyor. Geri al tuşu da aptalca çalışıyor. Ölçülendirme yaparken seçimde çok zorlanıyorum.
Solidworksü inventor ile karşılaştırınca SolidWorks solda sıfır kalır.
Solidworkste kaynak olayı sıfır gerçek kaynağı yapamıyor. Birkaç basit kaynak özelliği var. Profil şase olayı da zayıf. Kütüphane zaten yetersiz istediğini bulamıyorsun. Solidworksçüler hemen profilin sketchi ile oyna diyorlar. Hayırdır niye oynayım. Oynayacaksan paint te çizerim.
Bazı iyi yönleri de var ama kötü yönleri çok çok fazla...
Beni çok yavaşlattı.
İnventor gözümde tütüyor....
İyi çalışmalar. Çok kötüledim ama benim için gerçek bu... Sizi bilmem. (37)
Paylaşmak Güzeldir...

eitasarim.com forum

« Yanıtla #1 : 24 Aralık 2019, 00:04:43 »

Çevrimdışı <-ei->

• Administrator
  • Eee Ne olacak şimdi!?
« Yanıtla #2 : 10 Eylül 2020, 14:21:41 »
En son Yazdığımın üzerine 8 ay olmuş, halen Solidworks kullanıyorum. Fikrim hala değişmedi. inventor, Solidworks'ten bir çok konuda iyi.

- Teknik Resimde inventor çok iyi oldukça esnek, daha fala araç sunuyor. Solid de bazı şeyleri kurallara uygun yapmaktan vazgeçtim, yapmıyor çünkü.
- Sağ mouse tuşunun kullanımının bir mantığı var, seçtiğin şey üzerinde sağ tıkladığında o nesne ile ilgi yapabileceğin seçenekler çıkmalı Solidworks bu konuda çok zayıf, sağ tıkladığında alakalı alakasız her şey çıkıyor. aradığın şey çıkmıyor. Diğeri oldukça başarılı.
-Solidworks ta akıllı parça yapımı çok zor, yaparsınız belki ama, Visual Basic bilmeniz gerekiyor. Çok Zor. İnventor'da çocuk oyuncağı.
-Tablolu çizim Solidde zor, inventörde çok kolay ve seçenek çok fazla.
-İnventorde  Sketch de toleranslı ölçülendirme var, Solidworksta da var. yalnız İnventörde katıyı oluştururken veya oluşturduktan sonra; Katı modeli toleransa göre oluşturabilirsin ölçü listesinden bütün ölçüleri seçip, orta toleransa göre katıyı oluştur diyebilirsin, istersen alt sınırda , istersen üst sınırda veya anma ölçüsünde oluşturabilirsin. Savunma Sanayi işlerinde orta tolerans malzemenin ağırlığını tespit bakımından çok önemli.
        Bu solidde yok bulamadım
- solidin Cavity boşluk komutunu çok beğendim. Montajda oluşturması çok iyi parçayı istediğiniz yere kydırma imkanı veriyor, inventorda da var ama bu biraz sınırlı, belki bu sınırlar yeni inventörde kalkmıştır. Yni versiyon inventor kullanmadım bilmiyorum. Bende 2016 var onda da yok.
Neyse Kalın sağlıcakla...
O kadar yazıyorum hiç itiraz edende yok... Destek verende :(

Paylaşmak Güzeldir...

Çevrimdışı <-ei->

• Administrator
  • Eee Ne olacak şimdi!?
« Yanıtla #3 : 11 Eylül 2020, 10:50:27 »
Hayatımda bu kadar kötü bi arayüz görmedim. Kullanımı çok sıkıcı. (Solidworks için diyorum)
Paylaşmak Güzeldir...

Çevrimdışı Fatihk19

• Yeni üye
  • *
  • Karma-Rep-Kudo: 0
  • Sayın üyemiz, Buraya Kişisel bir Metin Yazabilirsiniz.
  • Meslek: Mak. Teknikeri
  • Şehir/city: Çorum
« Yanıtla #4 : 27 Aralık 2020, 21:12:29 »
herkese selemlar...
25 yıldır tasarımda ve atölye içerisinde imalatla iç içeyim.48 yaşımdayım.2012 yılında istanbul trump towers da yapılan solidworks beta testine seçilen 55 kişiden biriyim.

10 yıl solidwork kullandım.İmalatta ve Kullanımda Çok sıkıntı çektik Ekip Olarak.2012 yılından sonra 6 solidworks pdm analiz hepsini çöpe atıp inventore geçtik. Ondan sonra Ne kullanımda nede imalatta solid kadar sıkıntı yaşamadık.

Soruya gelince . İnventor solidi ezer geçer doğrudur.En Azından şunu belirteyim.
Amacınız mekanik sistem yani makina tasarımı ise kesinlikle inventoru tek geçerim.
Amacınız farklı bir şey ise ona bir yorum yapamam.

Ne demişler bildiğimin alimi bilmediğimin cahiliyim.

Saygılar...

Çevrimdışı <-ei->

• Administrator
  • Eee Ne olacak şimdi!?
« Yanıtla #5 : 28 Aralık 2020, 11:45:24 »
herkese selemlar...
25 yıldır tasarımda ve atölye içerisinde imalatla iç içeyim.48 yaşımdayım.2012 yılında istanbul trump towers da yapılan solidworks beta testine seçilen 55 kişiden biriyim.

10 yıl solidwork kullandım.İmalatta ve Kullanımda Çok sıkıntı çektik Ekip Olarak.2012 yılından sonra 6 solidworks pdm analiz hepsini çöpe atıp inventore geçtik. Ondan sonra Ne kullanımda nede imalatta solid kadar sıkıntı yaşamadık.

Soruya gelince . İnventor solidi ezer geçer doğrudur.En Azından şunu belirteyim.
Amacınız mekanik sistem yani makina tasarımı ise kesinlikle inventoru tek geçerim.
Amacınız farklı bir şey ise ona bir yorum yapamam.

Ne demişler bildiğimin alimi bilmediğimin cahiliyim.

Saygılar...

Zaten İnşaat İşlerinde de Autodesk ürünleri dışında bir tercih yapılması anormal olurdu.
Gerçi siz Mekanik sistemi, Makina Tasarımını vurgulamışsınız.
Paylaşmak Güzeldir...

Çevrimdışı <-ei->

• Administrator
  • Eee Ne olacak şimdi!?
« Yanıtla #6 : 16 Nisan 2022, 00:42:51 »
anket
Paylaşmak Güzeldir...

eitasarim.com forum

« Yanıtla #6 : 16 Nisan 2022, 00:42:51 »