Gönderen Konu: Beptr2 Beb-Buy Programı ile ilgili Dilek şikayetlerinizi Buraya Yazın  (Okunma sayısı 2977 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı <-ei->

• Bilgi Paylaştıkça Çoğalır.
  • Administrator
  • Karma-Rep-Kudo: 204
  • Eee Ne olacak şimdi!?
    • eitasarim.com tasarımda yeni adresiniz
  • Şehir/city: Ankara
Mesela; Ben çizim Ekranında;
  • Çizgiye nokta yani verteks ekleme özelliği olsa iyi olur diyorum.
  • Snapler kesişim noktalarını yakalasa hiç fena olmaz.
  • Form doldururken; en basiti tab tuşu ile hücrelerde gezme olsa daha iyi olur.
diyorum.
Paylaşmak Güzeldir...

eitasarim.com forum

Çevrimdışı palacioglu

• Yeni üye
  • *
  • Karma-Rep-Kudo: 10
  • eitasarim.com Forum 'a Hoşgeldiniz!
  • Meslek: Makina Mühendisi
  • Şehir/city: Sakarya
program ile ilgili teknik destek alamıyoruz. online destek ya da uzaktan erişim ile destek olsa iyi olurdu
Bilgi Güçtür

eitasarim.com forum

Çevrimdışı koksals

• Full Member
  • Karma-Rep-Kudo: 12
    • KONAK MAKINA MÜHENDİSLİK
  • Meslek: MAKİNA MÜHENDİSİ
  • Şehir/city: İLKADIM-SAMSUN
Proğramı yeniden yüklediğimizde kullanıcı olarak tanımladığımız veriler gidiyordu.
content klasörü yedekleyerek çözdük ama kısmen
başka klasörde saklansa

Çevrimdışı <-ei->

• Administrator
  • Eee Ne olacak şimdi!?
Proğramı yeniden yüklediğimizde kullanıcı olarak tanımladığımız veriler gidiyordu.
content klasörü yedekleyerek çözdük ama kısmen
başka klasörde saklansa

Beptr2 Kütüphane Tekrar Nasıl Ayarlanır?
Resimdeki Klasörü alın kopyalayın , Yeni versiyon  bep-buy'un resimde ki adres satırında görünen yere aynen üzerine yapıştırın ....
Daha önce tanımladığınız dosyalar artık buraya taşınmış olacaktır....
Paylaşmak Güzeldir...

Çevrimdışı edro24103

• Jr. Member
  • **
  • Karma-Rep-Kudo: 19
Mekanik Isıtma Sistemlerinde mahal ısıtma sistemi olarak "Elektrikli Kombi"nin de  Isı Pompası ve Klima gibi sistemde tanımlı olması gerektiğini düşünüyorum. bu tanımlı olmayınca en yakın seçenek olan "elektrikli ısıtıcılar"ı seçmek zorunda kalıyoruz. bu da tam olarak karşılamadığından ne yapılırsa yapılsın enerji performansı "F"den aşağıya ve karbon emisyonu da "F"den aşağıya düşmüyor.
benim önerim; kombi sistemlerin içinde konvansiyonel kombi, yoğuşmalı kombi gibi tanımlanması durumunda işimiz kolaylaşacak ve gerçeğe de uygun olacaktır.
çünkü elektrikli kombi ısıtma sistemi ılıman bölgelerde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Çevrimdışı <-ei->

• Administrator
  • Eee Ne olacak şimdi!?
Bep-buy 25 de ısıtma sistemi olarak klima var artık...
Paylaşmak Güzeldir...

Çevrimdışı edro24103

• Jr. Member
  • **
klimanın var olduğunu biliyorum ve kullanıyorum benin bahsettiğim "elektrikli kombi" ısıtma sistemi. doğalgaz kombisi gibi, yakıt olarak  doğal gaz değil de elektrik kullanıyor ve radyatörlere giden suyu ısıtıyor.

Çevrimdışı <-ei->

• Administrator
  • Eee Ne olacak şimdi!?
İnşallah bakanlik yetkilileri de okuyordur bu isteğinizi ... Sıcak su da olan elektrikli isiticilari ısıtmaya da eklerler...
Paylaşmak Güzeldir...

Çevrimdışı ATLAS

• Jr. Member
  • **
  • Karma-Rep-Kudo: 2
  • Meslek: işçi
  • Şehir/city: ist
Mekanik Isıtma Sistemlerinde mahal ısıtma sistemi olarak "Elektrikli Kombi"nin de  Isı Pompası ve Klima gibi sistemde tanımlı olması gerektiğini düşünüyorum. bu tanımlı olmayınca en yakın seçenek olan "elektrikli ısıtıcılar"ı seçmek zorunda kalıyoruz. bu da tam olarak karşılamadığından ne yapılırsa yapılsın enerji performansı "F"den aşağıya ve karbon emisyonu da "F"den aşağıya düşmüyor.
benim önerim; kombi sistemlerin içinde konvansiyonel kombi, yoğuşmalı kombi gibi tanımlanması durumunda işimiz kolaylaşacak ve gerçeğe de uygun olacaktır.
çünkü elektrikli kombi ısıtma sistemi ılıman bölgelerde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Yönetmelik gereği, 400 kW ısıtma gücüne kadar konvansiyonel kombi ve kazanların üretim ve ithalatı bu tarihten itibaren yasaklanacak, yönetmelikte adı geçen 0 – 70 kW kapasite aralığındaki sıvı ve gaz yakıtlı ısıtma cihazlarının enerji verimliliklerini gösteren ürün etiketlerinin detaylı olarak hazırlanarak ürün ve/veya ambalaj üzerinde konumlandırılması ve bu ürünlerin NOx emisyonunun 56 mg/kWh’nın altında olması zorunlu hale gelecek. Bu düzenleme konvansiyonel ürünlerin artık ülkemizde üretim ve satışının olmayacağı anlamına geliyor. Bu cihazların yerine, verimleri daha yüksek, atık gaz NOx oranları daha düşük olan, piyasada yoğuşmalı kombi olarak bilinen kombiler üretilip, satılacak.

elektrikli kombiler yesaklanacağı yada yasaklandığı için oraya konulmadı.

Çevrimdışı edro24103

• Jr. Member
  • **
sözünü ettiğim elektrikli kombi cihazı merkezi değil mahal ısıtma(daire) için kullanılıyor. cihazda var olan elektrik tahrikli ısı eşanjörü vasıtası ile dairenin  ısıtma sisteminde radyatörlerde dolaşacak olan suyu ısıtılıyor. yani bunun mahal ısıtma sistemlerinde tanımlanması gerekiyor diye düşünüyorum.
Ayrıca yaşadığım kent Balıkesir/Edremit, şehrimizde doğal gaz yok. ve yapı ruhsatında yapının teknik özellikleri bölümünde ısıtma sistemi olarak elektrikli kombi yazılı. yani dairenin veya dairelerin ısıtması elektrikli kombi ile yapılması planlanmış, ısıtma projesi ve hesapları yapılmış, belediyeden ruhsat almış, bina bitirilmiş ve oturma izni alma aşamasında ekb isteniyor. bu durumda olan onlarca belki yüzlerce bina var burada. daha önceki mesajımda da belirttiğim gibi iklim ılıman olduğundan kış günleri uzun sürmediğinden elektrikli kombi daire ısıtmasında yaygın olarak kullanılıyor. aynı doğal gaz kombisi gibi. bu duruma dikkat çekmek istedim.

Çevrimdışı savaş

• Jr. Member
  • **
  • Karma-Rep-Kudo: 3
  • Meslek: mimar
ELEKTRİKLİ KOMBİ KESİLEN BİRÇOK RUHSAT OLUYOR BAZI İLLERDE . ÖZELLİKLE DOĞALGAZ OLMAYIP ILIMAN İKLİME SAHİP BÖLGELER VE DOĞALGAZ BACASI İÇİN PORSELEN BACA İSTEYEN VE BUNU YAPMAKTAN KAÇINAN MÜTEAHHİTLER ÖNCE ELEKTRİKLİ KOMBİ OLARAK PROJELENDİRME YAPIYORLAR DAHA SONRA UYGULAMADA DOĞALGAZLI KOMBİ KULLANIYORLAR RUHSAT VE PROJELERDE BİZİM İÇİN ESAS OLDUĞUNDAN NE YAPARIZ BİLEMEDİM??

eitasarim.com forum