Gönderen Konu: Beptr son güncelleme ve Ekb incelemesi. BEP-BUY Versiyon 26 Güncellemesi  (Okunma sayısı 5702 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı EngineerTurk

• Yeni üye
  • *
  • Karma-Rep-Kudo: 0
  • eitasarim.com Forum 'a Hoşgeldiniz!
  • Meslek: İnşaat Mühendisi
Arkadaşlar dün gece yaptığım Ekb otomatik onaylanmadı. Şöyle bir uyarı aldım. Aynı uyarıyı alan oldu mu? Sanırım bir de yeni güncelleme geldi. Sorun ne olabilir?
Projeniz Onay Aşamasında

İncelemeye alınan "No:190125 -  Attila HAN" isimli projeniz onay sürecindedir. Bu sürecin başlayabilmesi için projeye ait duvar detaylarını gösteren onaylı projenin kopyası, "TS 825 Isı Yalıtım Raporu" ve ilgili proje no'su ve projeyi düzenleyen EKB uzmanına ait bilgilerin(TC Kimlik No, Sertifika No) beptr2@csb.gov.tr adresine gönderilmesi gerekmektedir.

eitasarim.com forum

Çevrimdışı tnrvrd

• Yeni üye
  • *
  • Şehir/city: NİĞDE
Ynt: Beptr son güncelleme ve Ekb incelemesi
« Yanıtla #1 : 12 Ekim 2018, 15:33:13 »
Aynı mail bana da geldi. Ne yapmamız gerekiyor acaba...

eitasarim.com forum

« Yanıtla #1 : 12 Ekim 2018, 15:33:13 »

Çevrimdışı EngineerTurk

• Yeni üye
  • *
Bundan sonra isteyeceklerini söylediler ama aynı maili alan başkaları oldu mu bilmiyorum. Siz ne yaptınız? Bir gelişme var mı?

Çevrimdışı edro24103

• Jr. Member
  • **
  • Karma-Rep-Kudo: 19
Selamlar,
BEP-TR 26 Versiyonunda yeni uygulamaya koyulan bu yenilik;  "kiremit tuğla" dışında bir duvar elamanı seçilmesi durumunda geçerli. yani "YTONG" veya "BİMS TUĞLA" seçerseniz duvar detayları ve ısı yalıtım raporu istenecek.

Çevrimdışı EngineerTurk

• Yeni üye
  • *
Bodrum katta betonarme perde olduğunda bodrum duvarlarını donatılı beton seçiyorum. Ama gazbeton veya bims yok. Üst katlarda da gazbeton yerine kiremit tuğla kullandım ama yine onay aşamasında diyor. Çözüm olmadı maalesef.

Çevrimdışı hasanbey

• Yeni üye
  • *
  • Karma-Rep-Kudo: 7
  • Şehir/city: izmir
Benim de son gönderdiğim projede duvarlar tuğla olmasına rağmen aynı şeyleri istediler. Kafama takılan ayrı bir konu da "projeye ait duvar detaylarını gösteren onaylı projenin kopyası" ibaresi. Bu cümleye göre sadece mimari proje sonunda yer alan detayları mı göndereceğiz yoksa komple projeyi mi göndereceğiz? Proje bize mimarlık ofisinde elektronik ortamdan geliyorken onu onaylı olduğunu kanıtlamamız mı gerekecek? Konuyla ilgili sonuca ulaşmış, bilgisi olan arkadaşlar bizleri aydınlatırsa çok müteşekkir oluruz. Şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı tnrvrd

• Yeni üye
  • *
  • Şehir/city: NİĞDE
binaya ait ısı yalıtım raporunu istiyorlar, raporda duvarların u değerine bakmak istiyorlar. onun haricinde başka bir şey istemediler benden.

Çevrimdışı ikipel

• Jr. Member
  • **
  • Karma-Rep-Kudo: 11
« Yanıtla #7 : 16 Ekim 2018, 12:20:10 »
Merhaba arkadaşlar, Bep-buy açtığımda en üstte "Versiyon: 26" yazıyor.  Yani programın güncel hali mi bu? Hiç bir şey yapmadım ve ya indirmedim, otomatik mi güncellendi acaba?

Çevrimdışı hasanbey

• Yeni üye
  • *
Isı yalıtım hesabını gönderdik. Geri dönüş yaptılar. Onaylı raporu istiyorlarmış. Raporu belediye arşivinden alıp, bütün sayfaları tarayacağımız anlamına geliyorsa bu kötü oldu. Her proje için bunu yapmak uğraştıracak.

Çevrimdışı <-ei->

• Bilgi Paylaştıkça Çoğalır.
  • Administrator
  • Karma-Rep-Kudo: 204
  • Eee Ne olacak şimdi!?
    • eitasarim.com tasarımda yeni adresiniz
  • Şehir/city: Ankara
Isı yalıtım hesabını gönderdik. Geri dönüş yaptılar. Onaylı raporu istiyorlarmış. Raporu belediye arşivinden alıp, bütün sayfaları tarayacağımız anlamına geliyorsa bu kötü oldu. Her proje için bunu yapmak uğraştıracak.

Yaptığınız Proje yeni bina mı Eski bina mı?
Eski binalarda yalıtımı sonra yapıyorlar ve ısı yalıtım hesabı olduğunu sanmıyorum...yapıldığını sanmıyorum...
Paylaşmak Güzeldir...

Çevrimdışı EngineerTurk

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 16 Ekim 2018, 22:17:20 »

Yaptığınız Proje yeni bina mı Eski bina mı?
Eski binalarda yalıtımı sonra yapıyorlar ve ısı yalıtım hesabı olduğunu sanmıyorum...yapıldığını sanmıyorum...

Acaba her proje için isteyecekler mi? Ben aradığımda öyle demişlerdi. Ama hala rapor istenmeyen arkadaşlarım var. Tek tek nasıl kontrol edecekler ki? Ve geri dönüşü nasıl olacak? Ayrıca o kitapçık 50-60 sayfa. Tek tek taratıp göndermek bile gereksiz masraf ve iş yükü. Ondan da kötüsü şu ki; onaylısını bulmak çok zor. Müteahhitlerden bulmak zaten imkansız. Projecisi devlet sırrı gibi saklıyor. Yapı denetim firması da kırk dereden su getiriyor. Bir EKB için milletin peşine koşacağız. Projeleri alırken gidiyorum, EKB'yi teslim ederken tekrar gidiyorum. Bir de bunun onaylısını bulmak için sağa sola koşturacağız. Saçmalık..

Çevrimdışı ottom001

• Yeni üye
  • *
Arkadaşlar merhaba aynı şey benimde başıma geldı hatta ard arda 2 proje yukledım ıkısındede ıstedıler. ılk once ısı yalıtım kalınlıgından oldugunu dusundum fakat her projede istiyorlar galiba. şimdi sorum şu ?
Proje Yükleyipte istenmeyen varsa o projeyı atabılırmı hangı malzemelerı kullanmış bakabılırmıyız. Durumu en ıyı şekilde atlatabilirsek hepimiz için kardır. Sonuçta herkes ekmek parası peşinde. Ben makına muhendısınden onaylı ısı yalıtım raporunu yukledım banada aynısı dendi. ONAYLI proje olacakmıs soruyorum onaylı projeden kastınız nedır dıye cevap gelmıyor . bılgısı olan varsa lutfen yazsın tıkandık bu konuda.

Çevrimdışı hasanbey

• Yeni üye
  • *
Merhaba arkadaşlar dün birkaç kez yazmıştım başlığa konuyla ilgili. Gönderdiğimiz proje onaylandı. Onaylatmak için müteahhitten onaylı (mühürlü,imzalı) ısı yalıtım hesabını istedik. Daha sonra bütün sayfalarının fotoğrafını çekip pdf haline getirip mail attık. Projemiz onaylandı. Ama daha önce de dediğim gibi bazı sıkıntılar doğurabilir bu yöntem. Çünkü her müteahhit elinde onaylı projeyi bulundurmuyor o yüzden belediye arşivinden projeyi istetmek gerekebiliyor. Fakat bazı belediyeler arşiv projelerinin fotoğrafının bile çekilmesine izin vermiyor.

Çevrimdışı dirittoo

• Full Member
  • Karma-Rep-Kudo: 4
ısı yalıtım kapağında ilgili makina mühendisinin kaşesi ve imzası olmak şartı ile fotografını attım, bir de o ısı yalıtım projesinde kullandıgı U değerlerinin oldugu pdf dosyalarını attım, onaylandı arkadaslar.

Çevrimdışı edro24103

• Jr. Member
  • **
an itibariyle(22.10.2018 - 01:35) gönderdiğim ekb hiç birşey istenmeden otomatik onaylandı.

Çevrimdışı ottom001

• Yeni üye
  • *
an itibariyle(22.10.2018 - 01:35) gönderdiğim ekb hiç birşey istenmeden otomatik onaylandı.

ornek projeyi buraya atmanız mumkunmudur acaba . yalıtım ıcın nelerı kullandınız. duvarda ve dosemede ?

Çevrimdışı kadirkosem88@gmail.com

• Yeni üye
  • *
  • Meslek: tekniker

ben ısı yalıtım raporunun tamamını ve yanında sadece belediye onaylı rapor kapağını gönderdim kabul ettiler. ancak u değerinden dolayı döndü projem. projedeki duvarla ekb'ye işlediğim duvarda biraz farklılık var. tıpatıp aynısını yaparsam sorun çözülür mü acaba?

Çevrimdışı mimar42

• Yeni üye
  • *
  • Karma-Rep-Kudo: 1
  • veni
  • Meslek: mimar
  • Şehir/city: Konya
bu tarz uygulamalar kesinlikle artarak devam etmeli , neredeyse artık çıktı parasına merdiven altı ekb yapılıyor . Denetim artsın , işi yapmak zorlaşsın , ruhsat eklerine aykırı ekb yapmak suç olsun , ceza verilsin .

Çevrimdışı dirittoo

• Full Member
  • Karma-Rep-Kudo: 4
Eski sistemde oldugu gibi proje otomatik onaylandı, hiçbir şey istemeden.

Çevrimdışı edro24103

• Jr. Member
  • **
ONAYLANAN PROJE EKTEDİR.

eitasarim.com forum