Gönderen Konu: Mastar Nedir? Çeşitleri Nelerdir? Nasıl Yapılır? Türkiyede Mastar Üreten Firma..  (Okunma sayısı 3270 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gürhan

• Jr. Member
  • **
  • Karma-Rep-Kudo: 2
Türkiye de Mastar Üreten Firma Sayısı Sınırlıdır. Hatta yok denecek kadar azdır.
Bunlardan biri İzmir'de bulunan özel sektör firması  Ferter Hassas Mekanik İşleri San. Tic. şirketidir. Bu firma alanında uzmandır.
Bir diğeri ise benim bildiğim bir Kamu kuruluşu olan (MKEK) Makine ve Kimya Endüstrisi kurumu'dur. Makine ve Kimya'nın Kurumunun Kırıkkale'de bulunan Mühimmat Fabrikasında Her türlü mastar üretimi yapılmaktadır. Geçer-Geçmez Vida Tampon Mastarları, Vida Halka Mastarları, Ay, Çatall, Tampon, Halka Mastarları, özel tasarım Eş-merkezlilik(Konsantriklik) Mastarları, Salgı Mastarları, Pozisyon (Konum) Mastarları, Tam Boy, Kısmi Boy,  Çap, Kalınlık, İç Derinlik, Koniklik, Külah, Profil ve Hazne Mastarları yapılmaktadır.
Ferter'in kendisine ait bir Kalibrasyon Labaratuvarı vardır. Ürünlerinin Kalibrasyonunu yapıp Türkak'a Akredite Sertifikalarını vermektedir.
Aynı Şekilde Makine ve Kimya Mühimmat Fabrikasınında Ölçme ve Kalibrasyon Laboratuvarı vardır, ürünlerinin sertifikalarını kendi laboratuvarlarından vermektedir. Türkiye Çapında Sertifika verme yetkili Türkak tarafından da onaylı bir laboratuvardır. Dışarıdan iş kabul etmektedir. Kalibre edilmesi gereken her türlü ölçü aleti, mesela barometreden, terazilere, termometrelere kadar incelenip Kalibrasyon raporları hazırlanır. Kalibrasyon Sertifikaları verilir. Türkiye de birçok özel ve kamu şirketi bu laboratuvara Kalibrasyon işleri için gelmektedir.
NormTam Diye bir firma daha gördüm Onuda eklemeliyim...

Ferterin Ürün Katoloğunu burda paylaşmak istiyorum.

Ferter Mastar Katoloğu

eitasarim.com forum

Çevrimdışı <-ei->

• Bilgi Paylaştıkça Çoğalır.
  • Administrator
  • Karma-Rep-Kudo: 204
  • Eee Ne olacak şimdi!?
    • eitasarim.com tasarımda yeni adresiniz
  • Şehir/city: Ankara
Katkınız için teşekkür ederiz.

Paylaşmak Güzeldir...

eitasarim.com forum