Gönderen Konu: Projede Adres ile ilgili Sıkıntı. Yardım...  (Okunma sayısı 1271 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erman

• Yeni üye
  • *
  • Karma-Rep-Kudo: 3
Projede Adres ile ilgili Sıkıntı. Yardım...
« : 19 Ağustos 2018, 08:51:15 »
Yeni Bitirdiğimiz Proje iki Bloklu, Hem A Blokta hemde B Blokta ikişer girişi olan bir bina; Her katta 4 Daire var, bodrum ile beraber 5 katlı. Ben B Bloku yaptım. B blokun B1 ve B2 olmak üzere iki Girişi var. Dasktan, Adres Bilgi Sisteminden kontrol ettim. Burada ise; B blokun B1 girişine 17 Numarayı vermişler; B2 girişine ise 19 Numarayı vermişler. B blok tek bina ayrı ayrı değil ama iki tane kapı numarası var. Soru şu; Ben bu binayı nasıl onaylayacağım. 17 ve 19 numara aynı binanın farklı girişleri.
Yardım ederseniz çok sevinirim.
Aklımda olanı söyleyim; ben binayı 17 numaralı adrese kayıt edeceğim herhalde çünkü 19 numara diye ayrı bir bina yok. Yani onların Enerji Kimlik Belgesi diye bir talepleri olmayacak. Birde projeyi bölemem de zaten...

eitasarim.com forum

Projede Adres ile ilgili Sıkıntı. Yardım...
« : 19 Ağustos 2018, 08:51:15 »

Çevrimdışı ech

• Yeni üye
  • *
  • Karma-Rep-Kudo: 0
  • Sayın üyemiz, Buraya Kişisel bir Metin Yazabilirsiniz.
  • Meslek: Mimar
  • Şehir/city: İzmir
Ynt: Projede Adres ile ilgili Sıkıntı. Yardım...
« Yanıtla #1 : 25 Mayıs 2020, 16:14:13 »
Arkadaşlar merhaba. Bende aynı sorunu yaşıyorum nasıl bir yol izlenmesi gerekiyor bilen var mı? tek bir binaya 3 farklı adres girilmiş farklı girişler olmasından kaynaklı. belediye her adrese özel düzenlenmiş ekb görmek istiyor. binayı parçalara bölüp yapanlarda var aynı binadan adres sayısı kadar ekb alanda doğrusu nedir acaba?

eitasarim.com forum

« Yanıtla #1 : 25 Mayıs 2020, 16:14:13 »

Çevrimdışı VAV Mühendislik

• Full Member
  • Karma-Rep-Kudo: 20
  • eitasarim.com Forum 'a Hoşgeldiniz!
    • VAVmuhendislik
  • Meslek: Makina Mühendisi
  • Şehir/city: Eskişehir
« Yanıtla #2 : 25 Mayıs 2020, 17:44:19 »
Arkadaşlar merhaba. Bende aynı sorunu yaşıyorum nasıl bir yol izlenmesi gerekiyor bilen var mı? tek bir binaya 3 farklı adres girilmiş farklı girişler olmasından kaynaklı. belediye her adrese özel düzenlenmiş ekb görmek istiyor. binayı parçalara bölüp yapanlarda var aynı binadan adres sayısı kadar ekb alanda doğrusu nedir acaba?
Her kapı numarasına sistem bir adet UAVT numarası tanımladığı için kesinlikle 3 farklı EKB düzenlemeniz gerek.
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanı 0537-222 1 333
(Telegram) Beptr2 Enerji Kimlik Belgesi Yardımlaşma

Çevrimdışı ech

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 25 Mayıs 2020, 22:54:35 »
Her kapı numarasına sistem bir adet UAVT numarası tanımladığı için kesinlikle 3 farklı EKB düzenlemeniz gerek.

Teşekkürler cevap için. Asıl aklıma takılan konu tek bina için 3 EKB düzenlerken her EKB ye binanın tamamını mı girmeliyiz, yoksa verilmiş olan adreslere göre binayı parçalara ayırıp o parçaların EKB sini mi düzenlemeliyiz?

tanıdığım bir EKB uzmanı binayı parçalara ayırıp yaptığını söyledi ama o şekilde de farklı sorunlar çıkabiliyor; mesela arakat döşemesi girilmesi gereken yerde teras çatı girmek zorunda kalabiliyoruz üst katındaki dairenin farklı bir adreste olmasından dolayı. Buna benzer bir sürü sorun çıkıyor. Hesaplamada da binanın bir kısmı C iken diğer kısmı B çıkabiliyor mesela...

Keşke eğitimlerde bu konulara da değinilse  :-\

Çevrimdışı VAV Mühendislik

• Full Member
  • Karma-Rep-Kudo: 20
  • eitasarim.com Forum 'a Hoşgeldiniz!
    • VAVmuhendislik
  • Meslek: Makina Mühendisi
  • Şehir/city: Eskişehir
« Yanıtla #4 : 26 Mayıs 2020, 01:24:33 »

Teşekkürler cevap için. Asıl aklıma takılan konu tek bina için 3 EKB düzenlerken her EKB ye binanın tamamını mı girmeliyiz, yoksa verilmiş olan adreslere göre binayı parçalara ayırıp o parçaların EKB sini mi düzenlemeliyiz?

tanıdığım bir EKB uzmanı binayı parçalara ayırıp yaptığını söyledi ama o şekilde de farklı sorunlar çıkabiliyor; mesela arakat döşemesi girilmesi gereken yerde teras çatı girmek zorunda kalabiliyoruz üst katındaki dairenin farklı bir adreste olmasından dolayı. Buna benzer bir sürü sorun çıkıyor. Hesaplamada da binanın bir kısmı C iken diğer kısmı B çıkabiliyor mesela...

Tanıdığınız EKB uzmanın yöntemi evet doğrudur.Yani aslında doğrudurdan ziyade doğruya en yakınıdır.Çünkü diğer Tek blok şeklinde çizdiğinizdede gerçekte numara 17 nin değerlerini barındırmamış oluyor.
Lakin dediğiniz gibi,normal şartlarda ara kat döşeme olan yer konsol döşeme veya teras olabiliyor.Bu kısım dediğiniz gibi ne kadar sağlıklı Ama ayırmadan çizmeye kıyasla No:17 nin enerji kayıplarına veya bina sınıfına daha yakın olduğu için doğruya en yakın sonuç olacağı için piyasada bu şekilde uygulanmaktadır.
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanı 0537-222 1 333
(Telegram) Beptr2 Enerji Kimlik Belgesi Yardımlaşma

Çevrimdışı ech

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 26 Mayıs 2020, 01:57:05 »

Tanıdığınız EKB uzmanın yöntemi evet doğrudur.Yani aslında doğrudurdan ziyade doğruya en yakınıdır.Çünkü diğer Tek blok şeklinde çizdiğinizdede gerçekte numara 17 nin değerlerini barındırmamış oluyor.
Lakin dediğiniz gibi,normal şartlarda ara kat döşeme olan yer konsol döşeme veya teras olabiliyor.Bu kısım dediğiniz gibi ne kadar sağlıklı Ama ayırmadan çizmeye kıyasla No:17 nin enerji kayıplarına veya bina sınıfına daha yakın olduğu için doğruya en yakın sonuç olacağı için piyasada bu şekilde uygulanmaktadır.

Tekrar çok teşekkürler cevabınız için. Doğruya en yakın şekilde yapmaya çalışıcaz o zaman :D iyi çalışmalar dilerim

eitasarim.com forum

« Yanıtla #5 : 26 Mayıs 2020, 01:57:05 »