Gönderen Konu: Hazırladığımız bir Excel dosyasını internette nasıl paylaşırız.  (Okunma sayısı 1370 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı <-ei->

• Bilgi Paylaştıkça Çoğalır.
  • Administrator
  • Karma-Rep-Kudo: 204
  • Eee Ne olacak şimdi!?
    • eitasarim.com tasarımda yeni adresiniz
  • Şehir/city: Ankara
Hazırladığımız bir Excel dosyasını internette nasıl paylaşırız. Paylaşalımki Bu hesaplama tablosundan siteye giren herkes online olarak işlem yapabilsin.

Nasıl yaparız?

Outlook hesabınıza giriş yapın, birisi@hotmail.com olur, birisi@outlook.com [size=78%]birisi@windowslive [/size]olur, birine girin. Girdikten sonra uygulamalardan excelonline 'ı seçin. Burada excel dosyanızı karşıya yükleyin ve excel dosyanızı online olarak açın. Daha sonra excel online olarak açıkken, yani internet üzerindeki dosyanız açıkken,  Dosya sekmesinden Paylaşı seçin. Gelen Ekranda Ekle diyip, Açılan ekranda gerekli ayarları yapın. İnternette dosyanızın nasıl görüneceğini Sağ üstteki gerçek boyutta gör tuşuyla kontrol edebilirsiniz. Tamam dediğinizde aşağıdaki HTML kodunu kopyalayıp sitenideki sayfanıza yapıştırın. Bu kadar... Bunu unutmayım diye kendim için yazdım... Daha detaylı anlatamadım resimli felan... Kusura bakmayın...

Örnek mi? İşte;

http://www.eitasarim.com/2018/03/tampon-mastar-gecer-gecmez-olculeri-nasil-hesaplanir/
Paylaşmak Güzeldir...

eitasarim.com forum