Anket

Bu Bilgileri Yararlı Buluyor musunuz?

Gönderen Konu: Bep-tr2 BEP-BUY’da sıkça karşılaşılan sorunlar ve çözümleri  (Okunma sayısı 21463 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı buseaydinn

• Yeni üye
  • *
  • Karma-Rep-Kudo: 1
  • eitasarim.com Forum 'a Hoşgeldiniz!
  • Meslek: Mimar
  • Şehir/city: ordu
Merhaba çok acil yardima ihtiyacim var duvar alanı zonun alanından büyük uyarısını ne yaptiysam kaldıramadı yardimci olurmusunuz

eitasarim.com forum

Çevrimdışı <-ei->

• Bilgi Paylaştıkça Çoğalır.
  • Administrator
  • Karma-Rep-Kudo: 204
  • Eee Ne olacak şimdi!?
    • eitasarim.com tasarımda yeni adresiniz
  • Şehir/city: Ankara
Merhaba çok acil yardima ihtiyacim var duvar alanı zonun alanından büyük uyarısını ne yaptiysam kaldıramadı yardimci olurmusunuz
Gönderin bakalım... Ne imiş?
Paylaşmak Güzeldir...

eitasarim.com forum

Çevrimdışı emine

• Jr. Member
  • **
  • Karma-Rep-Kudo: 2
  • Meslek: İnşaat Mühendisi
Kolay gelsin, bu uyarıyı almamın sebebi ne olabilir acaba ?

Çevrimdışı okanozkan

• Yeni üye
  • *
  • Karma-Rep-Kudo: 0
  • Buraya Kişisel bir Metin Yazabilirsiniz.
  • Meslek: manisa
  • Şehir/city: manisa
Arkadaşlar bu şekilde hata alıyorum sistem windows 7 64 bit

Çevrimdışı koksals

• Full Member
  • Karma-Rep-Kudo: 12
    • KONAK MAKINA MÜHENDİSLİK
  • Meslek: MAKİNA MÜHENDİSİ
  • Şehir/city: İLKADIM-SAMSUN
6. 3 boyutlu modellemenin düzgün çalışabilmesi için bilgisayarın ekran kartı sürücülerinin güncel sürümünün kurulu olduğundan emin olunmalıdır. Aksi halde "OPENGL" ve benzeri hatalar alınabilmektedir.

7. 3 boyutlu modelin görüntülenmesi esnasında alınan "MSVCP110.dll" hatasının giderilmesi için belirtilen adresteki güncelleme paketi indirilip kurulumu yapılmalıdır.

https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=53840

bendede aynı hata windows 8.1 de oldu orjınal ekran drıver yukleyince düzeldi

Çevrimdışı <-ei->

• Bilgi Paylaştıkça Çoğalır.
  • Administrator
  • Karma-Rep-Kudo: 204
  • Eee Ne olacak şimdi!?
    • eitasarim.com tasarımda yeni adresiniz
  • Şehir/city: Ankara
proje onaya gönderirken böyle bi hatayla karşılaşıyorum yer seçimine geçemiyorum.Nerde sıkıntı olabilir acaba yardımcı olabilirmisiniz.
(Unable to handle reguest without a valid action parameter.Please supply a valid soap action. )

Karşı serverden kaynaklanıyor olabilir. Büyük ihtimal Ada parsel veya adres tutmuyordur. Ada parsel sıkıntısı ise müşteriniz Kadastro müdürlüğünden hallettirebilir.

Sitede Kadastro yazın çıkan yazıları okuyun
Paylaşmak Güzeldir...

Çevrimdışı zeynel

• Yeni üye
  • *
  • Meslek: inşaat
  • Şehir/city: istanbul
sisteme yüklediğim proje 3 gündür onayda. ilk projem olmasından kaynaklı sanırım. sizin ne kadar sürmüştü bu durum.

Sisteme yüklediğiniz proje büyüklüğüne göre en fazla yarım saat civarında, (Sisteme girdiğinizde bebtr2'nin sitesine girdiğinizde) projelerde hesaplanıyor olarak gözükür. Daha sonra siz yeşil tuşa tıklayarak onay işlemine geçersiniz burada adres, ada parsel bilgilerini girersiniz. hepsini tamamladıktan sonra onaylanır. siz onayla dediğinizde son işlem olarak onay tuşuna bastığınız onay gerçekleşir.
Ne dediğinizi tam olarak anlayamıyorum.

bende de aynı durum söz konusu 4 gündür onay bekleniyor yazıyor bu normal mi daha öncekiler 1 gün icinde otomatik onmaylanmıştı sistemler sorun mu var acaba

Çevrimdışı fse

• Yeni üye
  • *
  • Şehir/city: kocaeli
isimli projeniz onay sürecindedir. Bu sürecin başlayabilmesi için projeye ait ilgili idarece onaylı "TS 825 Isı Yalıtım Raporu" ve ilgili proje no'su ve projeyi düzenleyen EKB uzmanına ait bilgilerin(TC Kimlik No, Sertifika No) beptr2@csb.gov.tr adresine gönderilmesi gerekmektedir.

bunu istemesi normal mı bugun yolladım 3 blok arka arkaya hepsinde istedi

Çevrimdışı huramiral

• Full Member
  • Karma-Rep-Kudo: 22
  • Meslek: Makina Mühendisi
  • Şehir/city: bursa
Isı yalıtım raporu konusunda  Mevcut bina Etüd-proje uzmanı yetkilisi Mühendis tarafından binanın önce ve sonrası ısı yalıtım raporunu ve binanın yalıtım sözleşmesini hazırlaması gerekmekte idi.BU yoksa binanın yalıtımını yapan firmadan isteyiniz.yada ispat maksatlı fatura  vb. bularak yaptırınız yada bakanlığa sorunuz

Çevrimdışı Sendho

• Jr. Member
  • **
  • Şehir/city: hatay
hata aldığınız wsb dosyasını "Wsbx28-1" programı ile düzeltirseniz sorununuz çözülür. Program sitede mevcut indirebilirsiniz.

Çevrimdışı esra.k

• Yeni üye
  • *
  • Sayın üyemiz, Buraya Kişisel bir Metin Yazabilirsiniz.
  • Şehir/city: HATAY
mrb lar kök ögesi eksik hatasıyla karşılaştım tam projeyi bitirmiştim ki şuan açamıyorum ne yapmam gerek lütfen yardımcı olurmusunuz çok acil.. tşk ediyorum

Çevrimdışı ddm

• Yeni üye
  • *
  • Meslek: mimar
  • Şehir/city: Çorum Merkez
kök öğe eksık sorununu cozebılen var mı acaba tam proje bıtmıstı hatta hesaplama da yaılmıstı ancak sımdı dosya acılmıyorum yardımcı olabılrımısnız

Çevrimdışı MB

• Yeni üye
  • *
  • Şehir/city: tekirdağ
Merhaba proje ile ilgili birçok hata veriyor yardımcı olur musunuz?

Çevrimdışı ATLAS

• Jr. Member
  • **
  • Karma-Rep-Kudo: 2
  • Meslek: işçi
  • Şehir/city: ist
merhabalar, projeyi inceledim.
öncelikle söyleyim "malesef" çok sıkıntı var, çok önemli olanları belirteyim,
1: çatı katta iki farklı katı aynı kat gibi gösterilmiş. 2 adet 5. kat var. (tek form, tek parça olarak yenilenmeli)
2. referans noktalarının doğru olduğunu kabul edersek. çıkmalarda konsol döşeme oluşturulmamış. çıkma döşeme bulunamadı demesinin sebebi o. (çıkmalar bölge içerisime ayrı bir döşeme olarak çizilmeli) (sadece çıkma olan kata )
3: bir duvar bulunduğu zon kenarından uzun olamaz. projenizde bazı duvarlar farklı farklı zonlarda ortak kullanılmış.(duvar hatalarının sebebi bu)
4. dxf dosyasını doğrudan hesaplama alanında kullanmak yanlıştır. yeni bir klasör oluşturarak o klasör altında çalışmak daha doğrudur.
5. dxf oluştururken aynı formda olan nesneler tekrar çizilmeyip kopyalanmalıdır. böylelikle nesne formlarında farklılık olmaz (çıkma döşeme ve çatı hatası almazsınız)
6.alanlar yanlış değilse 5w 3 florasnla 100 m2 alanı aydınlatamazsınız.
7.taban döşeme materyalleri tersten işlenmeye başlamış. katmanlar içeriden dışarıya ve aşağıdan yukarıya girilir ts 825 e göre  (eğe bunları uydurmadıysanız, ısı yalıtımını yapan ve elekrik projesini yapan arkadaşlar uyarılmalı).
8.asansör boşluğunda atrium döşeme seçmek daha doğrudur (o bölümde döşeme yoktur).
çok inceleyemedim ama genel olarak bunları düzeltirseniz projeniz düzelecektir.
ayrıntılı yazmamın sebebi aynı sıkıntıları tekrar yaşamanız için.
kolay gelsin.

Çevrimdışı Bilge Özen

• Yeni üye
  • *
  • Meslek: İnşaat Mühendisi
  • Şehir/city: İstanbul
Herkese merhaba.

EKB projemi tamamladığımı düşünüyorum, 3D görünümde herşey nizami, ancak "Katların referans noktalarını kontrol ediniz ..." hatası alıyorum. Çizimlerin konumunu değiştirip referans noktalarını yeniledim, KAT'ları yeniden çizdim, hata düzelmedi. Çözüm önerilerinizi bekliyorum.

Çevrimdışı mavimause

• Yeni üye
  • *
  • Meslek: mühendis
BU TARZ Bİ HATA ALIYORUM CE ÇÖZÜMLEYEMİYORUM NE YAPMAM LAZIM FİKRİ OLAN ARKADAS VARMI.?

eitasarim.com forum