eitasarim.com forum

Endüstriyel Tasarım ve Tasarım Programları => Solidworks => Konuyu başlatan: <-ei-> - 27 Ocak 2019, 23:27:24

Başlık: Solidworks mu? Autodesk inventor mü? Sizce Hangisi Daha iyi?
Gönderen: <-ei-> - 27 Ocak 2019, 23:27:24
Solidworks mu? Autodesk inventor mü? Sizce Hangisi Daha iyi?


Ben İnventörü uzun zamandır kullanıyorum, Bana çok iyi geliyor; Solidworks ta kullanıyorum ama, az kullanmadan dolayı biraz daha zor geliyor.
Başlık: Ynt: Solidworks mu? Autodesk inventor mü? Sizce Hangisi Daha iyi?
Gönderen: <-ei-> - 24 Aralık 2019, 00:04:43
3 aydır solidworks kullanıyorum...Tam bir hamallık.... Nedense çokta pahalı.... Sağ mouse tuşundaki menüler berbat. Görünüşe sağ tıklıyorsunuz, görünüşle alakası olmayan şeyler çıkıyor. Bir görünüşün çizgi kalınlığını değiştirmek istiyorsun. Oradaki bir tıklama kutusunu unutursan tüm görünüşlerin kalınlığı değişiyor. Genel ayarlar sağ mouse menüsünde olmazki.  Teknik Resim çizimi tam bir rezalet. Kozmetik diş tam bir rezalet. Gerçeğini yapamadığı için kozmetik vermişler adını, sadece makyaj yapıyor. Kütüphane berbat. Geri al tuşu ileri al tuşu. İleri al tuşu zaten çalışmıyor. Geri al tuşu da aptalca çalışıyor. Ölçülendirme yaparken seçimde çok zorlanıyorum.
Solidworksü inventor ile karşılaştırınca SolidWorks solda sıfır kalır.
Solidworkste kaynak olayı sıfır gerçek kaynağı yapamıyor. Birkaç basit kaynak özelliği var. Profil şase olayı  da zayıf. Kütüphane zaten yetersiz istediğini bulamıyorsun. Solidworksçüler hemen profilin sketchi ile oyna diyorlar. Hayırdır niye oynayım. Oynayacaksan paint te çizerim.
Bazı iyi yönleri de var ama kötü yönleri çok çok fazla...
Beni çok yavaşlattı.
İnventor gözümde tütüyor....
İyi çalışmalar. Çok kötüledim ama benim için gerçek bu... Sizi bilmem. (37)