Gönderen Konu: Sıcak Su Elektrikli Şofben Sorunu  (Okunma sayısı 256 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı savaş

• Jr. Member
  • **
  • Karma-Rep-Kudo: 3
  • eitasarim.com Forum 'a Hoşgeldiniz!
  • Meslek: mimar
Sıcak Su Elektrikli Şofben Sorunu
« : 04 Eylül 2018, 15:34:58 »
elektrikli şofben ve termosifonlarda hesaplamada sıkıntılar çıkıyor? sürekli f sınıfı elektrikli şofbenın zaten kw kaç ki f çıksın anlayamadık bir iki arkadaşım da aynı sorunla karşılaşmış acaba çözümünü bilen var mıdır? sırf hesaplamada 10000 kw de girdim sınıfına bakmak için 1 de girdim hep aynı F . Sırf bu yüzden EKB D 102 - D 116 DA Kaldı

eitasarim.com forum

Sıcak Su Elektrikli Şofben Sorunu
« : 04 Eylül 2018, 15:34:58 »

Çevrimdışı e.zrl

• Yeni üye
  • *
  • Karma-Rep-Kudo: 4
  • Meslek: inşaat müh.
Ynt: Sıcak Su Elektrikli Şofben Sorunu
« Yanıtla #1 : 04 Aralık 2018, 12:31:47 »
elektrikli şofben ve termosifonlarda hesaplamada sıkıntılar çıkıyor? sürekli f sınıfı elektrikli şofbenın zaten kw kaç ki f çıksın anlayamadık bir iki arkadaşım da aynı sorunla karşılaşmış acaba çözümünü bilen var mıdır? sırf hesaplamada 10000 kw de girdim sınıfına bakmak için 1 de girdim hep aynı F . Sırf bu yüzden EKB D 102 - D 116 DA Kaldı

Arkadaşlar merhaba, bu sorun için hiç cevap yazılmamış, aynı sorunu şu anda ben de yaşıyorum, çözebilirsem de burada paylaşacağım fakat öncesinde çözümü bilen birileri warsa yardımcı olabilir mi?

Çevrimdışı <-ei->

• Bilgi Paylaştıkça Çoğalır.
  • Administrator
  • Sr. Member
  • Karma-Rep-Kudo: 200
    • eitasarim.com tasarımda yeni adresiniz
  • Şehir/city: Ankara
« Yanıtla #2 : 05 Aralık 2018, 11:33:01 »

Arkadaşlar merhaba, bu sorun için hiç cevap yazılmamış, aynı sorunu şu anda ben de yaşıyorum, çözebilirsem de burada paylaşacağım fakat öncesinde çözümü bilen birileri warsa yardımcı olabilir mi?
Bakanlığa sorar ve burada yayınlarsanız herkes yararlanır. aslında bakanlık yetkilileri üye olup buradaki kritik soruları cevaplar larsa daha güzel olur. Kendi iş yükleri de azalır.
Paylaşmak Güzeldir...
Ama Bu site de Su Yakmıyor? Siz ne dediğimi anladınız sanırım.

Çevrimdışı e.zrl

• Yeni üye
  • *
  • Karma-Rep-Kudo: 4
« Yanıtla #3 : 06 Aralık 2018, 10:55:11 »
bakanlığa sordum projede ne warsa onu gireceksiniz diyor, çıkan sonuç ne ise o olacak diyor. bakanlığın kendi sistemi ise yeni yapılmış binalar için  c den aşağısını kabul etmiyor. yine bir türkiye klasiği olan altyapı olamadan sistem getirme sorunu ile başbaşayız arkadaşlar. ortaya çıkış amacı yapı ruhsatı sırasında oluşturulması istenilen enerji kimlik belgesi, iskan ruhsatına bırakılırsa bu tür sorunlar daha çok yaşanacaktır diye düşünüyorum.

Çevrimdışı üstad

• Yeni üye
  • *
  • Karma-Rep-Kudo: 0
« Yanıtla #4 : 06 Aralık 2018, 13:23:58 »
Elektrikli şofben sorununa kombi sorunu da eklendi . eElektrikli kombi seçeneği yok kombi sistemlerinde çalışma yakıt cinsi seçimi elektrikli olamıyor. Isı pompası seçmek için merkezi sistem seçilmesi gerekiyor. Kombi sistemi olarak girildiğinde ise doğalgaz seçilmiş oluyor otomatik olarak . Ruhsatlar bu şekilde kesildiği sürece ve bu ekb , yapı kullanma ruhsatı kesilirken alınmaya devam edildiği sürece herşey sıkıntı

eitasarim.com forum

« Yanıtla #4 : 06 Aralık 2018, 13:23:58 »