Anket

Solidworks mu? Autodesk inventor mü? Sizce Hangisi Daha iyi?

Gönderen Konu: Solidworks mu? Autodesk inventor mü? Sizce Hangisi Daha iyi?  (Okunma sayısı 862 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı <-ei->

• Bilgi Paylaştıkça Çoğalır.
  • Administrator
  • Hero Member
  • Karma-Rep-Kudo: 204
    • eitasarim.com tasarımda yeni adresiniz
  • Şehir/city: Ankara
Solidworks mu? Autodesk inventor mü? Sizce Hangisi Daha iyi?

Ben İnventörü uzun zamandır kullanıyorum, Bana çok iyi geliyor; Solidworks ta kullanıyorum ama, az kullanmadan dolayı biraz daha zor geliyor.
Paylaşmak Güzeldir...

eitasarim.com forum

Çevrimdışı <-ei->

• Bilgi Paylaştıkça Çoğalır.
  • Administrator
  • Hero Member
  • Karma-Rep-Kudo: 204
    • eitasarim.com tasarımda yeni adresiniz
  • Şehir/city: Ankara
Ynt: Solidworks mu? Autodesk inventor mü? Sizce Hangisi Daha iyi?
« Yanıtla #1 : 24 Aralık 2019, 00:04:43 »
3 aydır solidworks kullanıyorum...Tam bir hamallık.... Nedense çokta pahalı.... Sağ mouse tuşundaki menüler berbat. Görünüşe sağ tıklıyorsunuz, görünüşle alakası olmayan şeyler çıkıyor. Bir görünüşün çizgi kalınlığını değiştirmek istiyorsun. Oradaki bir tıklama kutusunu unutursan tüm görünüşlerin kalınlığı değişiyor. Genel ayarlar sağ mouse menüsünde olmazki.  Teknik Resim çizimi tam bir rezalet. Kozmetik diş tam bir rezalet. Gerçeğini yapamadığı için kozmetik vermişler adını, sadece makyaj yapıyor. Kütüphane berbat. Geri al tuşu ileri al tuşu. İleri al tuşu zaten çalışmıyor. Geri al tuşu da aptalca çalışıyor. Ölçülendirme yaparken seçimde çok zorlanıyorum.
Solidworksü inventor ile karşılaştırınca SolidWorks solda sıfır kalır.
Solidworkste kaynak olayı sıfır gerçek kaynağı yapamıyor. Birkaç basit kaynak özelliği var. Profil şase olayı  da zayıf. Kütüphane zaten yetersiz istediğini bulamıyorsun. Solidworksçüler hemen profilin sketchi ile oyna diyorlar. Hayırdır niye oynayım. Oynayacaksan paint te çizerim.
Bazı iyi yönleri de var ama kötü yönleri çok çok fazla...
Beni çok yavaşlattı.
İnventor gözümde tütüyor....
İyi çalışmalar. Çok kötüledim ama benim için gerçek bu... Sizi bilmem. (37)
Paylaşmak Güzeldir...

eitasarim.com forum

Ynt: Solidworks mu? Autodesk inventor mü? Sizce Hangisi Daha iyi?
« Yanıtla #1 : 24 Aralık 2019, 00:04:43 »