Son İletiler

Sayfa: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10
41
Herkese merhaba.

EKB projemi tamamladığımı düşünüyorum, 3D görünümde herşey nizami, ancak "Katların referans noktalarını kontrol ediniz ..." hatası alıyorum. Çizimlerin konumunu değiştirip referans noktalarını yeniledim, KAT'ları yeniden çizdim, hata düzelmedi. Çözüm önerilerinizi bekliyorum.

42
Nesne başvurusu bir nesnenin örneğine ayarlanmadı hatası alıyorum.Sıkça sorulan sorularda yazığı gibi tekli pencere geçerli ancak sorunu çözemedim yardımcı olabilecek var mı?
43
Beptr2, Bep-buy Programı - Enerji Kimlik Belgesi / Ynt: PREFABRİK
« Son İleti Gönderen: prefabrikhazirev 21 Mart 2023, 13:11:46 »
Konu eski mi bilmiyorum ama detaylar hakkında bilgi verirseniz elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışayım.
44
Beptr2, Bep-buy Programı - Enerji Kimlik Belgesi / NSEB SAĞLAMIYOR UYARISI
« Son İleti Gönderen: Hyildiz 11 Mart 2023, 14:46:16 »
Merhaba arkadaşlar 5000 m² üzeri proje için ön hesap sonuç raporu hazırlıyorum, hesaplamadan sonra ön hesap sonuç raporu al dediğimde NSEB kriterlerini sağlamıyor uyarısı alıyorum, bu şekilde bir sorun yaşayan var mı? nasıl çözebilirim?
45
merhabalar, projeyi inceledim.
öncelikle söyleyim "malesef" çok sıkıntı var, çok önemli olanları belirteyim,
1: çatı katta iki farklı katı aynı kat gibi gösterilmiş. 2 adet 5. kat var. (tek form, tek parça olarak yenilenmeli)
2. referans noktalarının doğru olduğunu kabul edersek. çıkmalarda konsol döşeme oluşturulmamış. çıkma döşeme bulunamadı demesinin sebebi o. (çıkmalar bölge içerisime ayrı bir döşeme olarak çizilmeli) (sadece çıkma olan kata )
3: bir duvar bulunduğu zon kenarından uzun olamaz. projenizde bazı duvarlar farklı farklı zonlarda ortak kullanılmış.(duvar hatalarının sebebi bu)
4. dxf dosyasını doğrudan hesaplama alanında kullanmak yanlıştır. yeni bir klasör oluşturarak o klasör altında çalışmak daha doğrudur.
5. dxf oluştururken aynı formda olan nesneler tekrar çizilmeyip kopyalanmalıdır. böylelikle nesne formlarında farklılık olmaz (çıkma döşeme ve çatı hatası almazsınız)
6.alanlar yanlış değilse 5w 3 florasnla 100 m2 alanı aydınlatamazsınız.
7.taban döşeme materyalleri tersten işlenmeye başlamış. katmanlar içeriden dışarıya ve aşağıdan yukarıya girilir ts 825 e göre  (eğe bunları uydurmadıysanız, ısı yalıtımını yapan ve elekrik projesini yapan arkadaşlar uyarılmalı).
8.asansör boşluğunda atrium döşeme seçmek daha doğrudur (o bölümde döşeme yoktur).
çok inceleyemedim ama genel olarak bunları düzeltirseniz projeniz düzelecektir.
ayrıntılı yazmamın sebebi aynı sıkıntıları tekrar yaşamanız için.
kolay gelsin.

46
Merhaba proje ile ilgili birçok hata veriyor yardımcı olur musunuz?
47
Beptr2, Bep-buy Programı - Enerji Kimlik Belgesi / Ynt: ISITMA KLİMA
« Son İleti Gönderen: SİNAN EKŞİ 27 Ocak 2023, 12:18:29 »
Isı Pompası / Isıtma Klima / Fotovoltaik / Kojenerasyon sistemlerini BU SİSTEMLERİ KULLANDIĞINDA BAKANLIK SİZDEN PROJEYİ İSTER. PROJENİZDE BU SİSTEMLER VARSA BAKANLIĞA MAİL ATIN YOKSA YENİDEN GİRİN SİSTEMİNİZ KAPANMASIN
48
Data at the root level is invalid. Line 1, position 1. sorunu bende de çıkıyor 3 gündür nasıl çözüldü bilen varmı
49
NE KADAR SÜREDE ONAYLANDI ACABA SİSTEME MAİL ATTIKTAN SONRA
50
Beptr2, Bep-buy Programı - Enerji Kimlik Belgesi / ISITMA KLİMA
« Son İleti Gönderen: İREM 06 Ocak 2023, 14:20:45 »

Isı Pompası / Isıtma Klima / Fotovoltaik / Kojenerasyon sistemlerinden bir veya birkaçını içeren ***  isimli projeniz onay sürecindedir. Bu sürecin başlayabilmesi için projeye esas olan Isı Pompası / Isıtma Klima / Fotovoltaik / Kojenerasyon sistemlerini içeren belgeler ile ilgili proje no'su ve projeyi düzenleyen EKB uzmanına ait bilgilerin(TC Kimlik No, Sertifika No) beptr2@csb.gov.tr adresine gönderilmesi gerekmektedir.

EKB SİSTEMDE ONAYLANMIYOR.BÖYLE BİR MAİL GELDİ. DAHA ÖNCE BÖYLE BİRŞEY YAŞAYAN OLDU MU ACABA
Sayfa: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10