Gönderen Konu: BepTr2 Bep-Buy Programı katlarda tanımlanan duvar sayısı yetersiz hatası  (Okunma sayısı 1855 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı osman007

• Full Member
  • Karma-Rep-Kudo: 20
  • Şehir/city: Ankara
BepTr2 Bep-Buy Proğramı katlarda tanımlanan duvar sayısı yetersiz hatası verip duruyor incelediğimde hiç bir hata görmediğim halde.

Sebebini anlayamadığım bir biçimde de düzeliyor
çok karın ağrıtıyor

Sebep? bir Açıklaması olan var mı? Bilen varsa beri gelsin...
Bazen programdan oluyor diyorum, yenisini yüklemek güncel olanı lazım diyorum
İmza Yok

eitasarim.com forum

Çevrimdışı osman007

• Full Member
Artık çizimi şöyle yapmaya karar verdim.

Çizeceğimiz Örnek -3 Bodrum,-2Bodrum,-1 Bodrum,0 Zemin,1 Normal ,2 Normal,3 Normal,4 Normal katları olan bir binamız olsun

binanın -3,-2.-1,0,1,2,3,4 katlarını çizmeye başladığımda,
önce -3 bodrumu çiziyorum, buna kat olarak zemin diyorum bodrum olduğu halde, döşemeleri toprak temaslı seçiyorum, bölgeleri, duvarları oluşturup çatısını koyup... projeyi denetle diyorum. Hata bulunamadı deyince, kopyalayıp 1. kata(normalde bu bodrum -2) başlıyorum. Zemindeki çatıyı silip döşeme düzenlemelerini yapıp, tekrar Projeyi Denetle diyorum.. Taki asıl işte ara kata (1. normal kat)ulaşana kadar...
Bundan sonra; daha önce zemin dediğim -3 bodruma, bodrum -3 kat deyip toprak temaslı döşemeyi  Temel döşemesine çevirip, diğer katlarıda olması gerekene çevirip devam ediyorum....kalan kısmını normal katları kopyalayarak devam ediyorum, çatı kopyalarını silip en sondaki Çatı kopyasını bırakıyorum....

Böyle yapmazsam... Hatalarla saatlerce uğraşıyorum....
İmza Yok

eitasarim.com forum

Çevrimdışı osman007

• Full Member
Aynı hata ile 3 saattir uğraşıyorum, katlarda tanımlanan duvar sayısı yetersiz hatası ile, duvarları yeniden çizdim olmadı, yeniden herşeyi baştan yaptım olmadı, bölgede döşeme yok diyor var olan döşemeye yok diyor. DXF altlık ile başlamıştım onları bile sildim olmadı....

Nasıl düzeldi dersiniz; temel(-1) bodrum kat sağlam idi, Zeminde sorun oluyordu....
Bu iki katın yerini değiştirdim yukarı taşıdım biraz, referansları da yeniledim düzeldi... bir kaç referans yerlerini değiştirmiştim olmamıştı....... bu arada taşırken sadece bir çizgi taşınmadı , tekrar yaptığımda da taşınmadı, taşınmayan o çizgiyi de silmiştim...

Anlayabilene aşk olsun...
İmza Yok

eitasarim.com forum