Gönderen Konu: Enerji Kimlik Belgesini Yaparken; Küçük bir Hatırlatma! Amacımız...  (Okunma sayısı 1414 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı <-ei->

• Bilgi Paylaştıkça Çoğalır.
  • Administrator
  • Karma-Rep-Kudo: 204
  • Eee Ne olacak şimdi!?
    • eitasarim.com tasarımda yeni adresiniz
  • Şehir/city: Ankara
Yeni üyelerimizden bir Arkadaşımız bize gönderdiği özel iletide Mealen şöyle diyor:

"Yardımlarınız için teşekkür ederim. Sayenizde İlk Projemi yaptım. (Resmi Projedir-Değildir bilmiyorum.) İşte, Şu Şehre en uygun olan yalıtımı girdim."

Sorun Şurda; "Şu Şehre en en uygun olan yalıtımı girdim."

Arkadaşlar;  Projelerde En uygun olanı girmiyoruz, biliyorsunuz. Mimari Projeden Aldığımız bilgileri G İ R İ Y O  R U Z. Eğer binada tadilat varsa yalıtım yapan firma ile bina yönetimi arasında imzalanan yapım  sözleşmesindeki bilgileri giriyoruz. Eğer Sözleşme yoksa Binada gördüğümüz veya Sahibinden, Yöneticisinden size söylenen bina ile ilgili bilgileri Ekb projesine giriyoruz. Yanlış anlaşılmasın. Amacımız Binanın D'den daha iyi A,B,C gibi bir enerji performansını sağlamak değildir.

Eğer Proje istenen değeri sağlamıyorsa; önce yanlış mı yaptım diye kontrol etmeliyiz. Eğer Mevcut bilgilerimiz ile yaptığımız proje uyumlu ise, Bina yetkililerine Binalarının istenilen değerleri sağlamadığını bildiiriyor ve yapmaları gerekenler hakkında tavsiyelerde bulunuyoruz. Yapılacak tadilatlardan sonra projelerini yeniden yapıyoruz.

Aman ha Yanlış anlaşılmasın...
Esenlikle Kalın...
Paylaşmak Güzeldir...

eitasarim.com forum

Çevrimdışı huramiral

• Full Member
  • Karma-Rep-Kudo: 22
  • eitasarim.com Forum 'a Hoşgeldiniz!
  • Meslek: Makina Mühendisi
  • Şehir/city: bursa
Doğru bilgilendirme  ve açıklama için teşekkür..Bir çok ekb uzmanının belge iptali olmasının nedeni 3-5 tl para kazanayım da nasıl kazanayım günü kurtayarım endişesi ile iş yapmasıdır..
Artık ekb belge ve projesinin etiklik-doğruluk kısımlarının ön planda olması önemi ortadadır.
Şöyleki şu anda  yapısı d sınıfı olan bir binaya ittir kaktır torpil ile b sınıfına çıkarttık.Hadi bunu Çsbg denetlemedi..ilk yıllar..Belgede işlendi..
10 yıl geçerliliği olan bir belgenin 10 yıl içersinde yapılacak düzenlemelerde resmi belge statüsünde işlem görmesi ile  yapılacak türlü vergilendirme-indirim-kredilendirme vb. operasyonlarda  ileride bir usulsüz lük durumunda Bina ekb sahibi geriye doğru mağduriyeti için mahkeme açması ile karşılaşılırsa asıl tazminaz ve cezai yükümlülükleri o zaman başlayacaktır.Dikkatli-doğru ve değerinde iş yapmak lazım..

eitasarim.com forum

Çevrimdışı koksals

• Full Member
  • Karma-Rep-Kudo: 12
  • eitasarim.com Forum 'a Hoşgeldiniz!
    • KONAK MAKINA MÜHENDİSLİK
  • Meslek: MAKİNA MÜHENDİSİ
  • Şehir/city: İLKADIM-SAMSUN
doğru bir hatırlatma yapılmış.

Ancak şu anda yaptığım bir uygulamada karşılaştığım durum işi içinden çıkılamaz hale getiriyor.

hastahane uygulamasında projede soğutma için kullanılan chiller gurubu yedek amaclı gereğinden fazla seçilmiş.
Arıza halinde devreye alınmak için fazladan bir grup ilavesi var.

Dolayısıyla F cıkıyor  :(
toplamda  C olan sınıf D hatta E olabiliyor. yarısı girildiğinde C oluyor. :-[

Bakanlıktaki yetkililer de projeye uyacaksın dediler.

Belediyedeki onaylanmış projede tadilat yapın üzerine yedek yazın diyorlar.

eitasarim.com forum