Gönderen Konu: EKB SONUÇLARI İLE ISI YALITIM RAPORLARININ KARŞILAŞTIRILMASI HK.  (Okunma sayısı 1055 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dirittoo

• Full Member
  • Karma-Rep-Kudo: 4
  • eitasarim.com Forum 'a Hoşgeldiniz!
MERHABALAR.
PROJENIN ISI YALITIM RAPORLARINI HAZIRLAYAN 2 FARKLI MUHENDİS ARKADASLA KONUSTUM, PEK ÇOK GİRDİYİ ELLE TAHMİNİ GİRİYORUZ DEDİ, BEN DE MIMARİYİ BAZ ALARAK OLMASI GEREKTİĞİ GİBİ GİRİYORUM, ONUN HAZIRLADIGI ISI YALITIM RAPORLARI İLE BENIMKILER BAZI NOKTALARDA TUTMUYOR, BU SORUNU YAŞAYAN VAR MI ARKADASLAR?

İKİ BELGEYİ DE ELİMİZE ALDIGIMIZDA, ISI YALITIM RAPORLARI İLE EKB DEKI HANGI SONUÇLARI BİREBİR KARSILASTIRABİLİRİZ?

TEŞEKKÜRLER

eitasarim.com forum

Çevrimdışı üstad

• Full Member
  • Karma-Rep-Kudo: 15
  • Meslek: inşaat müh.
Ynt: EKB SONUÇLARI İLE ISI YALITIM RAPORLARININ KARŞILAŞTIRILMASI HK.
« Yanıtla #1 : 07 Ağustos 2019, 10:39:55 »
Isı yalıtım projesi esas olmalıdır mimari projede genellikle! öylesine detay konuluyor ve pek çok detay ısı yalıtıma uymuyor ne yazık ki ben bu sebeple ısı yalıtım projesindeki detayların esas alınması gerektiğine inanıyorum .

eitasarim.com forum

« Yanıtla #1 : 07 Ağustos 2019, 10:39:55 »

Çevrimdışı dirittoo

• Full Member
  • Karma-Rep-Kudo: 4
« Yanıtla #2 : 21 Ağustos 2019, 15:41:37 »
Isı yalıtım projesi esas olmalıdır mimari projede genellikle! öylesine detay konuluyor ve pek çok detay ısı yalıtıma uymuyor ne yazık ki ben bu sebeple ısı yalıtım projesindeki detayların esas alınması gerektiğine inanıyorum .

Isı yalıtımdaki değerleri baz alıyorum ben de tabi ki,mimari projenin sonundakı ısı yalıtım detayları hazır blok halınde yerleştiriliyor,  mimarideki ölçüleri dikkate alıyorum. Makina muhendisleri duvar olculeriini ve pencere alanlarını elle giriyoruz tahmini dedi.

eitasarim.com forum

« Yanıtla #2 : 21 Ağustos 2019, 15:41:37 »