Gönderen Konu: Çıkma Döşeme Hatası  (Okunma sayısı 5120 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı aakay

• Yeni üye
  • *
  • Karma-Rep-Kudo: 1
  • eitasarim.com Forum 'a Hoşgeldiniz!
  • Meslek: mühendis
  • Şehir/city: muğla
Çıkma Döşeme Hatası
« : 10 Şubat 2018, 09:11:22 »
Merhaba arkadaşlar. 1. katta çıkma döşeme var ve referans noktası seçtikten sonra proje denetle diyorum.
sadece  '' çıkma döşeme bulanamadı '' .  hatası veriyor.
Bu hatayı nasıl çözerim.

zemin kat  ölçüsü. boy : 13.6 mt  en : 10 mt
1.kat ölçüsü          boy : 17 mt     en : 12.3 mt

eitasarim.com forum

Çıkma Döşeme Hatası
« : 10 Şubat 2018, 09:11:22 »

Çevrimdışı Gürhan

• Jr. Member
  • **
  • Karma-Rep-Kudo: 2
Ynt: ÇIKMA DÖŞEME HATASI
« Yanıtla #1 : 10 Şubat 2018, 21:16:50 »
İki dikdörtgeni üst üste koyduğunda dışarıda kalan alanı -yani çıkma olan bölümü- ayrı bir döşeme alanı olarak tanımlamanız gerekiyor. Zemin katın üzerindeki döşemeye arakat döşemesi, çıkma olan döşemeye ise KONSOL döşemesi olarak seçmeniz gerekiyor......Yani 1. katta 136 m2 arakat döşemeniz, 73.1 m2 de konsol döşemeniz olması gerekiyor. toplam 209.1 m2

Saygılarımla....

eitasarim.com forum

« Yanıtla #1 : 10 Şubat 2018, 21:16:50 »

Çevrimdışı Ferhat37

• Yeni üye
  • *
  • Meslek: Elektrik Elektronik mühendisi
  • Şehir/city: Kastamonu
« Yanıtla #2 : 24 Mayıs 2018, 22:39:21 »
İki dikdörtgeni üst üste koyduğunda dışarıda kalan alanı -yani çıkma olan bölümü- ayrı bir döşeme alanı olarak tanımlamanız gerekiyor. Zemin katın üzerindeki döşemeye arakat döşemesi, çıkma olan döşemeye ise KONSOL döşemesi olarak seçmeniz gerekiyor......Yani 1. katta 136 m2 arakat döşemeniz, 73.1 m2 de konsol döşemeniz olması gerekiyor. toplam 209.1 m2

Saygılarımla....

Konsol olarak yapıyorum ancak alan hatası alıyorum. Yardımcı katman ile oluşturup alan yapıyorum ancak yine aynı hata. nerede yanlış yapıyorum.

Çevrimdışı <-ei->

• Bilgi Paylaştıkça Çoğalır.
  • Administrator
  • Karma-Rep-Kudo: 204
  • Eee Ne olacak şimdi!?
    • eitasarim.com tasarımda yeni adresiniz
  • Şehir/city: Ankara
Ynt: Çıkma Döşeme Hatası
« Yanıtla #3 : 25 Mayıs 2018, 01:03:21 »
Her şeyi doğru yaptığınıza inanıyorsanız. Bende çok oluyor. Çizdiğiniz katların yerini değiştirin. Yani bütün katları seçip, sağa sola aşağı taşıyın. Referans noktalarını tekrar tanımlayın denetle deyin. Yine hata verirse; kaydedip programdan çıkın tekrar programı açıp, projenizi açıp kontrol edin. Yine hata veriyorsa tekrar katları taşıyıp referansları tekrar tanımlayın bir daha bakın. Sanırım olacaktır. Yine de olmadı ise bu sefer çiziminizi tekrar gözden geçirin... bazen doğru olan çizimlerde de hata veriyor. Alan hesabını bile program yanlış yapabiliyor. Yukarıdaki taşıma referans işlerini yaptıktan sonra genelde düzeliyor.
Forum da sorununuzla alakalı olmayan konu başlıklarını da tekrar tekrar okumanızı tavsiye ederim... Ufkunuzu açacaktır diye düşünüyorum....
Esenlikle Kalın...
Paylaşmak Güzeldir...

Çevrimdışı Ferhat37

• Yeni üye
  • *
  • Meslek: Elektrik Elektronik mühendisi
  • Şehir/city: Kastamonu
« Yanıtla #4 : 25 Mayıs 2018, 15:06:54 »
Her şeyi doğru yaptığınıza inanıyorsanız. Bende çok oluyor. Çizdiğiniz katların yerini değiştirin. Yani bütün katları seçip, sağa sola aşağı taşıyın. Referans noktalarını tekrar tanımlayın denetle deyin. Yine hata verirse; kaydedip programdan çıkın tekrar programı açıp, projenizi açıp kontrol edin. Yine hata veriyorsa tekrar katları taşıyıp referansları tekrar tanımlayın bir daha bakın. Sanırım olacaktır. Yine de olmadı ise bu sefer çiziminizi tekrar gözden geçirin... bazen doğru olan çizimlerde de hata veriyor. Alan hesabını bile program yanlış yapabiliyor. Yukarıdaki taşıma referans işlerini yaptıktan sonra genelde düzeliyor.
Forum da sorununuzla alakalı olmayan konu başlıklarını tekrar tekrar okumanızı tavsiye ederim... ufkunuzu açacaktır diye düşünüyorum....
Esenlikle Kalın...

Teşekkürler  :)

eitasarim.com forum

« Yanıtla #4 : 25 Mayıs 2018, 15:06:54 »